CERTIFIKOVANÉ VÝROBKY

Pevně ​​věříme v důležitost firemní linie založené na maximální odpovědnosti vůči našim zákazníkům a vůči životnímu prostředí. Kvalita šperků Rosato se neměří pouze ve vzácnosti surovin nebo v jedinečnosti zpracování. Všechny klenoty Rosato jsou ve skutečnosti vyráběny z vysoce kvalitních materiálů a podléhají zvláštním testům, které zaručují dodržování parametrů uložených mezinárodními orgány, pokud jde o toxicitu.

MATERIÁL
925/1000 stříbro, ušlechtilý kov, udává minimální složení 925 dílů na 1000 stříbra. Každý klenot Rosato je podroben ručnímu leštění a následnému rhodiování, což zvyšuje jeho lesk a odolnost proti oděru a oxidaci. Provedené zkoušky Reach (nařízení ES o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek s cílem zajistit ochranu zdraví a životního prostředí) potvrzují uvolňování niklu, kadmia a olova výrazně nižší než stanovené limity.


 

Co je to Reach?
REACH je nařízení Evropské unie přijaté za účelem zlepšení ochrany lidského zdraví a životního prostředí před riziky chemických látek. Vztahuje se nejen na látky používané v průmyslových postupech, ale také na látky, které se používají každý den, například v detergentech nebo barvách, a látky přítomné ve výrobcích, jako je oblečení, nábytek a spotřebiče, šperky.

 

Jsou šperky bezpečné?
Šperky mohou dráždit pokožku, způsobit zarudnutí, otok, svědění a pocit tepla, pokud nejsou vyrobeny v souladu s platnými předpisy. Kov ve styku s kůží uvolňuje kovové částice, které jsou zředěny a neseny potem. Je proto důležité zvolit šperky vyrobené z hypoalergenních materiálů, testované a bezpečné, bez obsahu niklu.

 

Jsou všechny šperky testovány?
Každý produkt prochází řadou zkoušek a je prohlášen za vhodný před uvedením na trh.

 

Jak se provádějí testy?
Klenoty jsou rozebrány a jednotlivé části jsou testovány jednotlivě.

 

Kdo provádí testy?
Bros Manifatture využívá akreditované laboratoře ACCREDIA. ACCREDIA je jediný vnitrostátní akreditační orgán určený italskou vládou, tj. Jediný uznávaný orgán v Itálii, který má za úkol certifikovat, že certifikační a inspekční orgány, zkušební laboratoře má odbornost posuzovat shodu výrobků, procesů a systémů s referenčními standardy.

 

STŘÍBRO 925/1000
puncované nebo vyražené stříbro 925, které se v angličtině nazývá Sterling Silver, označuje, že slitina je vyrobena nejméně z 925 dílů ryzího stříbra a 75 dílů jiných kovů.

 

BUILT-IN ZIRCONIA
Kameny jsou ve špercích Rosato zasazovány a nejsou lepeny.

 

HYPOALERGENNÍ A CERTIFIKOVANÉ
Stříbrné šperky 925 jsou proto hypoalergenní a certifikované specializovanými laboratořemi, které potvrzují, že prošly testy Reach.

 

RHODIUM / POKOVENÍ 18ct zlatem
Pro povrchovou úpravu šperků Rosato používá vrstvu rhodia a 18-ti karátového zlata podle typu šperku.


Vstupte do světa rosato!
Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje.